تبلیغات
عمران آزاد کرج - آغاز ساخت دریاچه 160هکتاری چیتگر
کلنگ احداث دریاچه مصنوعی چیتگر  به زمین زده شده است.

 پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که با احداث این دریاچه 160 هکتاری هر سال 2 میلیون گردشگر خارجی و داخلی از این دریاچه دیدن کنند.هزینه تملک و احداث این دریاچه حدود 800 میلیارد تومان برآورد شده است که قرارست فاز اول آن 30 ماهه تا قبل از نوروز سال 92 به بهره‌برداری برسد.


 

   با توافقات حاصله میان شهرداری تهران با وزارت نیرو مقررشده تا سالانه 5 میلیون متر مکعب آب به‌صورت مستمر از محل رودخانه کن به این دریاچه اختصاص یابد.از جمله برخی تاثیرات احداث دریاچه مصنوعی چیتگر، اشتغال زایی، توسعه فضاهای گردشگری و تفرجگاهی، تلطیف و افزایش رطوبت هوا، کنترل سیلاب‌های حوضه شمال غرب تهران، افزایش کیفیت‌های زیست‌محیطی شهر، ذخیره آب و ایجاد انسجام میان محور چارباغ، لبه دریاچه، ‌ سد، بزرگراه شهید حکیم و پارک چیتگر اعلام شده است.
    این اطمینان حاصل شد که با طراحی‌های صورت گرفته حتی یک درخت در مسیر این طرح قرار نمی‌گیرد که نیاز به قطع آن باشد. دیروز قالیباف طی سخنانی در مراسم کلنگ‌زنی دریاچه مصنوعی چیتگر همچنین به مردم اطمینان داد با توجه به اینکه در 3 سال گذشته مطالعات تخصصی و بررسی‌های لازم به‌طور کامل روی این دریاچه انجام شده است لذا اجرای این طرح کاملا قابل دفاع بوده و هیچگونه اما و اگری در آن باقی نمانده است.

تاریخ : دوشنبه 11 بهمن 1389 | ساعت 00 و 17 دقیقه و 32 ثانیه | نویسنده : سعید معصومی پور | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.